OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/59c08e4caf6f401a9e6f21106465c7dd.png

Uluslararası Öğrenciler Bosna-Hersek’te Düzenlenen Kış Kampında Bir Araya Geldi

UDEF, İHH Projesi kapsamında Bosna-Hersek'te üniversite eğitimlerini sürdüren uluslararası öğrenciler ile kış kampı düzenledi.


UDEF Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Yurtdışı Çalışmalar Birimi, İHH projesi kapsamında 2012 senesinde Bosna-Hersek'te yer alan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde okuyan uluslararası öğrencileri ile birlikte kış kampı gerçekleştirdi. 


Geçen yılların değerlendirilmesi ve gelecek yılların planlanması ile ilgili toplantıların da yapıldığı kampta gezi ve kültürel aktiviteler de yapıldı.


İHH İnsani Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Osman Atalay, İHH Avrupa ve Amerika Masası çalışanı Emre Çoban, UDEF Yurtdışı Çalışmalar Birimi Genel Koordinatörü Muhammed Malik Taylan, UDEF Yurtdışı Çalışmalar Birimi Avrupa ve Amerika Ülkeleri Koordinatörü Emre Eryılmaz ve Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran'ın da katıldığı kampta, Uluslararası öğrencilerin üniversite eğitimlerinin bitmesinin ardından yapabilecekleri, ülkelerine döndükleri zaman hangi şekilde ülkelerine faydalı olabilecekleri üzerine istişarelerde bulunuldu.


Bosna-Hersek'in Jajce şehrinde gerçekleştirilen kampın ardından, Travnik şehrinde gezi turu düzenlendi ve Bosna savaşı sırasında şehit olan Selami Yurdan'ın kabri ziyaret edildi.
 

event-news-white

Other News