OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b09fb52967b1547969d5ce049dd986979.jpg

Uluslararası Öğrenciler Bozkurt’ta Selin Yaralarının Sarılmasına Yardım Ediyor!

Ülkemizde üniversite eğitimi almak için bulunan uluslararası öğrenciler, Bozkurt’ta yaşanan sel felaketine duyarsız kalmadı.

 

Sel felaketinin izlerini silmek, açtığı yaraları sarmak amacıyla Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine gelen uluslararası öğrenciler, AFAD ve İHH İnsani Yardım Vakfı Genç İHH Birimi koordinesinde çalışmalara katıldılar. Filipinli, Somalili, Endonezyalı ve daha birçok milletten uluslararası öğrenciler temizlik ve arama kurtarma çalışmalarına katılıyor, sele maruz kalmış binaların giriş katlarındaki balçık yığınlarını kazma kürekle temizliyor.

 

Lisans eğitimi için 5 yıldır ülkemizde bulunan Filipinli Bahabiden Amilil ve 3 yıldır ülkemizde bulunan Somalili Abdirizak Mohamud Ahmed: “Sel felaketini ilk duyduğumuz zaman çok üzüldük. Mutlaka Bozkurt’ta bulunup yaraların sarılmasında yardımcı olmak istedik. Bunu için de Bozkurt’a geldik.” İfadelerini kullandı.

 

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) olarak yıllardır Türkiye’ye eğitim için gelen uluslararası kardeşlerimizin eğitim ve sosyal yaşamlarında rahat etmeleri için faaliyet gösterirken; öğrenci kardeşlerimizin Türkiye’nin meseleleriyle böylesine yakından alakadar olmaları, vatandaşlarımıza destek noktasında bizzat sahalarda yoğun bir çabaya girişmeleri biz UDEF ailesini tarifi imkansız boyutta gururlandırmıştır. Yıllardır gönüllere ve zihinlere nakşetmeye çalıştığımız “Biz bir milletiz” vurgusunun yansımalarını bu denli gösterdikleri için kendilerine teşekkür ederiz.

 

Not: Fotoğraflar AA’ya aittir.

event-news-white

Other News