OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/37d0937a27.jpg

Uluslararası Öğrenciler Eğitim Programı 4. Hafta etkinliği Adana, Ağrı, Sakarya, Sivas, İzmir, Yalova, Gaziantep, Çanakkale, Balıkesir, Giresun, Kütahya, ve İstanbul'dan 45 ülkeden 90 uluslararası öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Uluslararası Öğrenciler Eğitim Programı 4. hafta etkinliği Adana, Ağrı, Sakarya, Sivas, İzmir, Yalova, Gaziantep, Çanakkale, Balıkesir, Giresun, Kütahya, ve İstanbul'da eğitim alan 45 ülkeden 90 uluslararası öğrencinin katılımı ile Darıca Basın İlan Kurumu Tatil Köyünde gerçekleştirildi.

Programın ilk günü Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören Suriyeli uluslararası öğrenci Muhammed'in Kur'an-i Kerim tilaveti ile başladı. Devamında yapılan tanışma faslının ardından Federasyon Başkanımız Mehmet Ali Bolat UDEF misyonu üzerine seminer gerçekleştirdi. Türkiye'de uluslararası öğrenci olmanın önemine vurgu yapan Bolat, 13 senedir yapılan çalışmalar sonrasında mezun olan öğrencilerin geldiği noktadan bahsetti.

Öğle arası sonrasında program Yrd.Doç.Dr. Selim ARGUN'un "Ümmetin İhtiyaç Duyduğu İnsan Modeli" başlıklı semineri ile devam etti. Akabinde Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım hocanın 'Muhtasar Temel Çalışma Esaslarımız' semineri gerçekleştirildi. 

Uluslararası Öğrenciler Eğitim Programının ikinci günü Moritanyalı Cheik'in Kur'an-i Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Düşünce Koçu Münir Arıkan 'Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor' isimli seminerle misafir öğrencileri eğitim ve çalışma hayatlarında motive etti. Sunumda uluslararası öğrencilere geleceğe dair ipuçları ve sıradanlığı aşmanın yolları konuları anlatıldı.

event-news-white

Other News