OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6675e9d35a.jpg

Türkiye genelinde eğitim alan ve 100'ü aşkın ülkeden 640 uluslararası öğrenci ile organize edilen Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı'nın ilk haftası başladı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu olarak tanıştığımız ve farklı çalışmalarda bir araya geldiğimiz farklı ülke ve üniversitelerden öğrencilerle günlük işleri ve ihtiyaçları doğrultusunda görüşmenin ötesinde böyle müstakil bir eğitim programı ile inandığımız değerleri ve çalışma metotlarını ümmetin farklı coğrafyalarına taşıyabilmelerine fırsat sunmasından dolayı bu çalışmayı gerçekleştirmekteyiz.

Bu kapsamda Türkiye genelinde eğitim alan ve 100'ü aşkın ülkeden 640 uluslararası öğrenci ile organize edilen Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı'nın ilk haftası Darıca Basın İlan Kurumu Tatil Köyü'nde başladı. Bu program ile misafir öğrencilerin ümmet kardeşliğini yaşaması ve UDEF misyonunu benimsemesi; niçin ve nasıl çalışılacağına dair ihtiyaç duydukları eğitime sahip olmaları; bu vesileyle kardeş olduklarının, tek ümmet olduklarının bilincine varmaları hedeflenmektedir. Yine buradan aldıkları eğitimi kendi hayatlarında ve ülkelerinde yaşama ve yaşatmaları mümkün olacaktır. Program 8 hafta boyunca devam edecek.

event-news-white

Other News