OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ba29feacb4.png

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Erzurum etabı nihayete erdi.

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Erzurum etabı nihayete erdi.

“Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile Erzurum Yakutiye meydanında bir araya gelen Afganistanlı, Ganalı, Kazakistanlı, Bulgaristanlı, Iraklı, Filistinli, Somalili ve daha bir çok ülkenden misafir öğrenciler açmış oldukları ülke tanıtım stantları ile Erzurum halkına kültürel bir şölen yaşattı.

UDEF’e bağlı Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği’nin tertiplediği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği programa; Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Koçan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Medine Güllüce, Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, Erzurum Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Yardımcısı Özkan Yıldırım, UDEF Ortaöğretim Koordinatörü Erlan Bainov, Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ergün Halis, çok sayda STK temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Ülke tanıtım stantlarında Erzurumlu vatandaşları ağırlayan farklı kültürlerden yüzlerce misafir öğrenci vatandaşlara, yöresel yemekler ikramlarında bulunarak kendi ülkelerine yönelik merak edilen soruları yanıtladı. Farklı kültürler ile kaynaşmak adına stantlara yoğun ilgi gösteren Erzurumlular misafir öğrencilerle de yakından ilgilendi.

Programda konuşan Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ergün Halis ise şunları kaydetti “Türkiye’de geneli 203 ülkeden 115 bin öğrenci eğitim alıyor. Bunların 87 ülkesinin 2500 öğrencisi Erzurum’da eğitim alıyor. Biz bu buluşmaları her sene Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştiriyoruz, bütün ülkeler kendi tanıtımlarını yapılıyo arkadaşlarımız kendi ülkelerinin kültürlerini sosyal yaşamlarını kendi yemeklerini oyunlarını tanıtıyorlar ve bizim zengin kültürümüz içerisinde kendilerine yer buluyorlar” dedi.

event-news-white

Other News