OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d3c3871280.png

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde düzenlenecek olan 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Kocaeli etabı, UDEF’e bağlı Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından İzmit Milli İrade Meydanın da gerçekleştiriltirildi.

UDEF’in organizasyonu ile bu yıl 41 ülke 75 şehirde düzenlenecek olan 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Kocaeli etabı, UDEF’e bağlı Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından İzmit Milli İrade Meydanın da gerçekleştiriltirildi.

 
BİR TEBESSÜM İÇİN
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban “ Şehrimizde eğitim gören misafir öğrencilerimiz ile birlikte bir aile olmaya çalışıyoruz. Onların yüzünde bir tebessüm görmek için çalışıyoruz. Bu gün arkadaşlarımız kendi ülkelerini tanıtacaklar ve siz güzel halkımızı tanıyacaklar. Bizi bu etkinliğimizde destekleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, KİHMED ve Mert Medya çok teşekkür ediyorum” dedi.

 
HER BİRİMİZ KARDEŞİZ
Karaçoban’ın ardından konuşan UDEF Genel Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat “ Bu gün 11 yıldır devam eden yürüyüşümüzde Kocaeli’nde buluştuk. İlk programımızı İstanbul’da küçük bir yerde yapmıştık. Çok şükür geldiğimiz noktada etkinliğimizi geniş meydanlarda ve kalabalık kitleler ile yapıyoruz. Uluslararası Buluşma etkinliğimizi yapıyoruz çünkü bizler her birimiz kardeşiz. Onlarca yüz ve renk olarak bir arada olabiliyoruz. Burada ki öğrencilerimiz sizlere ülkelerini tanıtıyor, sizler kültürlerini yaşatıyorlar. Her bir standa zaman ayırmanızı ve onlarla tanışmanızı tavsiye ediyorum” dedi.

 
SİZLER BİZİM KARDEŞİMİZSİNİZ
Bolat’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Biz burada demokratik, daha sosyal olmayı başardıysak sizde bizlerden örnek alarak sizlerde ülkenizde bunun daha güzeli başaracaksınız. Bunu başaramazsak, işte görüyorsunuz Dünya’nın acımasızlığını. Hepinize başarılar diliyorum. Ailelerinize selamlarımızı götürün. Buradaki şefkati, merhameti ailelerinize anlatın. Sizler bizim kardeşimizsiniz, sizler bizim ailemizsiniz. Biz sizi çok seviyoruz inanıyoruz ki sizde bizi seviyorsunuz.

 
YOĞUN KATILIM
41 ülke ve 75 şehirde de düzenlenen etkinliğin açılış törenine Kocaeli Vali Yardımcı Ahmet Büyükçelik’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnu, Kocaeli Buyuksehir Belediyesi Genclik ve Spor Hizmetleri Daire Baskani Ali Bilgi Eğitim Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, Kızılay İl Şube Müdürü Cengiz İpek,İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban, misafir öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
event-news-white

Other News