OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/04c410b9ba.jpg

Türkiye Bursları 3. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşiyor.

3. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni T.C. Başbakanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Katılımıyla Gerçekleşiyor.

Tarih ve Saat :18 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 09:30’da

Yer : Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı

Türkiye Burslusu olarak veya kendi imkânlarıyla ülkemizde öğrenim görerek 2013-2014 Akademik Yılında mezun olacak veya son sınıfa geçmiş olan uluslararası öğrenciler için, Başbakanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da katılımlarıyla, 18 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 09:30’da Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir mezuniyet töreni gerçekleştirilecektir.

Program kapsamında protokol konuşmalarının yanı sıra uluslararası öğrencilerden oluşan koronun müzik performansları ve kep atma töreni gerçekleştirilecek olup programın sonunda katılımcılara ve misafirlerimize mezuniyet yemeği verilecektir.

Ayrıca programa katılan her öğrenciye cübbe,kep, sırt çantası, ajanda ve flash bellek hediye edilecek olup Başbakanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından imzalanmış katılım ve başarı sertifikası takdim edilecektir. Törende, mezuniyet programına katılım sağlayan mezunlar arasından ülkelerine göre en başarılı 15 öğrenciye tablet bilgisayar hediye edilecektir.

Mezuniyet Törenine katılmak isteyen öğrenciler teyit için 13 Haziran 2014 tarihine kadar; mezuniyet2014@turkiyeburslari.gov.tr elektronik posta adresine sırasıyla ad, soyad, ülke, üniversite, bölüm, düzey (lisans, yüksek lisans, doktora), not ortalaması, telefon numarası ve eğer Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı herhangi bir yurtta ikamet ediyorlarsa yurt bilgilerini iletmeleri gerekmektedir.

Mezuniyet buluşmasına Ankara dışından katılmak isteyen öğrenciler için yeri ve saati daha sonra iletilmek kaydıyla 17 Haziran 2014 Salı günü İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Konya, Kayseri, Trabzon, Samsun, Antalya, Edirne, Sakarya ve Kocaeli illerinden Ankara’ya otobüs kaldırılacak olup kendilerine Ankara’da 1 gece konaklama imkânı sağlanacaktır. Bu illerin dışından programa katılmak üzere Ankara’ya gelmek isteyen öğrenciler için otobüs kaldırılmayacak olup kendi imkânlarıyla Ankara’ya geleceklerdir.

Ankara’dan programa katılacak öğrencilerin mezuniyet buluşmasının gerçekleştirileceği Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’na intikalleri için ise yeri ve saati daha sonra iletilmek üzere yurtlardan otobüs kaldırılacaktır.

Mezun olacak tüm öğrencilerimiz davetlidir.

event-news-white

Other News