OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3670.jpg

Uluslararası Öğrenciler Ramazan Ayını Sevinçle Karşıladı

Ülkemizin farklı şehirlerinde pandemiye rağmen eğitimlerine devam eden uluslararası öğrenciler UDEF çatısı altındaki uluslararası öğrenci derneklerinin faaliyetleriyle Ramazan ayını coşku ve sevinç içerisinde kaşıladı.

 

UDEF ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri bu Ramazan da uzakları yakın etmek ve misafir öğrencilerin Ramazan Ayını en güzel şekilde idrak etmelerini sağlamak için yoğun bir çalışma sürecine girdi. Her yıl olduğu gibi UDEF bu yıl da Ramazan ayında uluslararası öğrencilerin yanında. 


UDEF, bu yıl da Ramazan ayı boyunca Türkiye’nin 75 şehrinde hayırlı çalışmalarını sürdüren dernek ve gönüllü irtibatlar aracılığıyla Ramazan ayını ülkelerinden uzakta geçiren misafir öğrencilere yardım elini uzatıyor.

 

UDEF’ e bağlı Dernek ve Gönüllü İrtibatların yaptığı çalışmalarla bir taraftan bağışçı ve gönüllülerden gelen zekat ve fitre gibi nakdi bağışların yanında iftariyelik, hijyen malzemeleri, erzak ve gıda gibi ayni bağışlar da misafir öğrencilere ulaştırılmaya başlandı.


Uluslararası Öğrencilerin manevi motivasyonunu yüksek tutmak ve mağfiret ayından daha fazla istifade etmelerini sağlamak için UDEF ve bağlı dernekler tarafından çeşitli programlar ve faaliyetler de düzenleniyor.


Online Bağış için: https://udef.org.tr/tr/bagis-yap/

event-news-white

Other News