OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/152c42b8b301c6.jpg

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabine değişikliğinin ardından Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan sorumlu Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Emrullah İşler oldu.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı kabine değişikliğinin ardından Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan sorumlu Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Emrullah İşler oldu.

Prof.Dr. Emrullah İşler, son kabine değişikliğinin ardından Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ'ın yerine gelmiş oldu. 06.07.2011 tarihinden bu yana Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Bekir Bozdağ, bugün düzenlenen törenle görevini devretti.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olarak değerli bakanlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Bugüne kadar Türkiye'deki "yabancı öğrenci" algısının yıkılarak uluslararası öğrenci kavramının kazandırılmasına katkısı olan ve federasyonumuzun organize ettiği Uluslararası Öğrenci Buluşmalarına destek ve ilgi gösteren yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ beyefendiye bugüne kadar hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Prof.Dr. Emrullah İŞLER
Emrullah İşler, 7 Ocak 1960'ta Ankara Kızılcahamam Kuşçuören köyünde doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Zeliha'dır.

Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünde lisans eğitimini aldı. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında tamamladı.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştı. Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

24. Dönemde İKÖPAB Türk Grubu Başkanı oldu.

Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen İşler, evli ve 3 çocuk babasıdır.

event-news-white

Other News