OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6c2e249726.png

UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri Kurban Bayramını ailelerinden ve ülkelerinden uzakta geçiren misafir öğrencileri bu bayramda da yalnız bırakmadı.

 

Dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilerin birçoğu bayramı sevdiklerinden uzakta geçirmek zorunda kalıyor. Öğrencilere bu uzaklığı hissettirmemek için yanlarında olduğumuzu hatırlatarak, bayram heyecanını biz de onlarla beraber yaşıyoruz. Her bayram ümmet olduğumuz gerçeğini “biz BİR milletiz” diyerek hatırlıyor ve hatırlatıyor, kardeşlerimizle beraber bayram coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu doğrultuda Türkiye genelinde faaliyet gösteren uluslararası öğrenci dernekleri misafir öğrencilerle bir araya gelerek onlarla bayramın bereketini yaşadılar.

Ankara Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği olarak Kurban Bayramı bayramlaşmamız , mahalle camimizdeki öğlen namazına müteakip cemaatle bayramlaşma sonrasında yaklaşık 200 öğrencinin katılımı ile dernek merkezimizin bahçesinde gerçekleşti. Bayramlaşma ve yemek ikramının ardından 170 öğrencimize Asma Köprü baskılı sırt çantası, defter ve kalem seti hediye edildi.

Ayrıca, evli ve evde kalan 70 öğrencimize ise kurban hisse payları dağıtıldı.

 

Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği

Kurban Bayramında, bayramı ülkelerinden uzakta geçiren Kazakistan'dan Komor'a, Suriye'den Endonezya'ya 4 kıtadan misafir öğrencilerimizle kucaklaştık. Yönetim Kurulu Başkanımız Ebubekir Armağan'ın açış ve selamlama konuşması ile başlayan programımız, bayramlaşma musafahası ve ikramlar ile sona erdi.

 

Eskişehir Yunus Emre  Uluslararası Öğrenci Derneği

Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER)  Eskişehir’de lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören  28  ülkeden 70 misafir uluslararası öğrenci ile biraraya gelerek Seyit Battal Gazi diyarında bayramlaşma ve gezi  programı gerçekleştirdiler.  Seyitgazi Belediyesinin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında organize edilen Seyitgazi İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95.  yıldönümü kutlamaları programına katılındı.  Bu vesile ile  hazırlanan kültürel özelliklerimizi yansıtan gösteriler izlendi. Ardından Frigya medeniyetinin yaşamını sürdürdüğü topraklara, Frigya vadisi Yazılıkaya bölgesi’ne geziye gidildi. Gezi programının sonunda Seyit Battal Gazi Santral Park’ta piknik yapılarak ve çeşitli oyunlar oynanarak hoşça vakit geçirildi.

 

İstanbul Bâb-ı  Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği

 Kurban bayramının ikinci gününde dernek merkezinde bayramlaşma programı düzenledik. Daha önceki yıllarda olduğu gibi dünyanın farklı bölgelerinden gelen misafir öğrenciler, ülkelerinden uzakta geçirdikleri bayramda Bâb-ı Âlemde buluştu. Dernekte bayramın sevincini hep birlikte yaşadık.

 

İstanbul Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği olarak Kurban Bayramı'nın 2. günü kahvaltı ve tatlı ikramıyla bayramlaşma programımızı hitama erdirdik. Bayramlaşmaya  yaklaşık 20 öğrenci katıldı.

 

 

İstanbul Sefire-i  Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği

Bayramlaşmamız Sultanahmet camisinde kılınan  bayram namazının kılınması ile başladı. Sonrasında Cankurtaran Sosyal tesislerinde bayram kahvaltısı yapıldı. Toplamda 55 öğrencimizin katıldığı ve bayram hediyelerinin  verildiği kahvaltıda Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Humeyra Kültür ve Yönetim kurulu üyelerimiz eşlik etti

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Seka Kültür Evlerinde Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından bayramlaşma programı tertip edildi. Ülkemizde eğitim gören öğrencilerin bayram sevincini yasamaları amacıyla düzenlenen programa dernek yönetimi üyeleri aileleriyle katıldılar.

Samimi bir ortamda gerçekleşen program çeşitli etkinlikler ve ikram ile son buldu.

 

Konya İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği

Kurban Bayramı bayramlaşma programı 02.09.2017 Cumartesi ( 2. Gün) saat 13.00 da Konya Karatay Şehir Parkı’nda piknik organizasyonu ile birlikte yapılmıştır. Programımıza Dernek Yönetim Kurulu başkanı Murat Arslan, UDEF Bölge Sorumlusu Mücahit şahin Uludağ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, hocalarımız ve öğrencilerimiz katılmıştır. Bayramlaşmadan sonra öğrenci kardeşlerimize yapılan yemek ikramının ardından program son buldu.

Bağışta bulunan ve programa katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz.

 

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği

Her bayram olduğu gibi bu bayramda, aile hasretini bir nebze de olsa hafifletmek ve misafir öğrencilerin de kendilerini şehrimizde yanlız hissetmemeleri adına, dernek merkezimizde 10 farklı ülkeden misafir öğrencilerimiz ile bayramlaştık. Çeşiti ikramların da sunulduğu bayramlaşma programı, öğrenciler ile Hasbihal sonrası sona erdi. Bağısta bulunan ve programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

Trabzon Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği

Bayramın 1. günü üniversite Camisi'nde 40 civarında misafir öğrencimiz ile beraber bayram namazını kılıp cami içerisinde bayramlaştık. Daha sonra Bayramı ailelerinden uzakta geçiren kardeşlerimizle beraber kahvaltı yaptık. Gün içerisinde ise derneğimize uğrayan öğrencilerle birebir görüşüp bayramlaşma imkanı bulduk. Talep eden ülke öğrencilerine et temin ederek kendi aralarında yemek organizasyonu yapmalarına fırsat verdik.

event-news-white

Other News