OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/152b852e71ef76.jpg

2013-2014 eğitim döneminde burslandırılan öğrencilerimiz için Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İzmir Bölge Koordinasyon Ofisi tarafından 18.12.2013 tarihinde öğrenci buluşması gerçekleştirildi.

2013-2014 eğitim döneminde burslandırılan öğrenciler için Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İzmir Bölge Koordinasyon Ofisi tarafından 18.12.2013 tarihinde öğrenci buluşması gerçekleştirildi.

Koordinasyon Ofisinde gerçekleşen ve çok sayıda Türkiye Burslusu öğrencimizin katıldığı programda İzmir Valisi Mustafa Toprak ve YTB Başkanı Kemal Yurtnaç ile birlikte şehrin kamu idarecileri, üniversite rektörleri ve sivil toplum temsilcileri yer aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Yurtnaç, ülkemizin uluslararası öğrenciler için bir çekim merkezi haline geldiğini vurgulayarak, her yıl binlerce öğrencinin burslu olarak çeşitli kentlerdeki üniversitelere yerleştirildiğini ifade etti. Başkan Yurtnaç konuşmasında, uluslararası öğrencilerin akademik eğitimleri süresince kültürümüzü yakından tanımaları ve ülkelerine gönüllü birer kültür elçimiz olarak dönebilmeleri bakımından kamu idaresi ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düştüğünü belirtti.

İzmir Valisi Mustafa Toprak ise, uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyerek başladığı konuşmasında, İzmir'in bir uygarlıklar kenti olduğunun altını çizdi. Farklı kültürlerin buluştuğu bir kentte eğitim görmenin uluslararası öğrenciler için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Vali Toprak, YTB İzmir Bölge Koordinasyon Ofisi'nin varlığının bu konuda çok önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu dile getirdi.

Program, Ege Üniversitesi Konservatuarı öğrencilerinin gerçekleştirdiği müzik dinletisiyle sona erdi.

event-news-white

Other News