OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/46eecca6f7.jpg

10. Uluslararası Öğrenci Buluşması hazırlıkları kapsamında T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ve TİKA Başkanlığına ziyaret gerçekleştirildi.

Federasyon Başkanımız Mehmet Ali Bolat, UDEF Başkan Yardımcısı Turgay Gündüz, UDEF 3. Bölge Koordinatörü Hanefi Sinan 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması hazırlıkları kapsamında T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ve TİKA Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. 

İlk olarak T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Mehmet Köse ziyaret edildi. Ziyarette 12 senedir yürütülen misafir öğrenci çalışması hakkında YTB başkanına detaylı bilgi verildi. Daha sonra bu sene yapılması planlanan 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliği hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 

Daha sonra Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ile görüşen Başkan Mehmet Ali Bolat, federasyon çalışmalarımız ve 20 ülke 55 şehirde gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması üzerine istişare gerçekleştirdi. 

Ziyaretlerin son durağı T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı oldu. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ile yapılan görüşmede yurtdışında gerçekleştirilecek 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinleri konuşuldu.

event-news-white

Other News