OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/5e3e5f6b5e.png

Çınaraltı Uluslararası Öğrenci Derneğince hazırlanan 10. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları etkinliği, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Çınaraltı Uluslararası Öğrenci Derneğince hazırlanan 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliği, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

 Programa, AK Parti  İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, Milli Eğitim Müdürü Vekili Ali Tosun, Çınaraltı Uluslararası Öğrenci Derneği İl Başkanı Hasan Hüseyin Uçar, Udef temsilcisi Mehmet Ali Akpınar, Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, İHH Yalova Şube Başkanı Hacı Ömer Anlayışlı ve vatandaşlar katıldı.

Program, Yalova Üniversitesi öğrencisi olan Moritanyalı Şeyh Muhtar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Çınaraltı Uluslararası Öğrenci Derneği İl Başkanı Hasan Hüseyin Uçar, “Etkinlik kapsamında Yalova’da okuyan misafir öğrenciler ile vatandaşları buluşturarak farklı kültürlerle iç içe olmaya katkı sağlıyoruz. Farklı coğrafyalardan gelen misafir kardeşlerimize de ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.Bu öğrenciler ilimize eğitim için geldikleri andan itibaren eğitimlerini tamamlayıp memleketlerine dönene kadar her türlü durumda yanlarında olup onlara rehberlik yapıyoruz” dedi. 

Udef temsilcisi Mehmet Ali Akpınar ise Türkiye'de 203 ülkeden 114 bin uluslararası öğrenci olduğunu belirterek, UDEF gibi sivil toplum kuruluşlarının bu tür faaliyetlerle bu öğrencilerin kendi ülkelerini tanıtmalarını ve halkımızla kaynaşmalarını sağladığını ifade etti.

event-news-white

Other News