OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/7d7fccddeb.png

Türkiye'de eğitim gören Yemenli öğrenciler UDEF'e ziyaret gerçekleştirerek Genel Başkan Mehmet Ali Bolat ile görüştüler.

Türkiye'de eğitim gören Yemenli öğrenciler UDEF'e ziyaret gerçekleştirerek Genel Başkan Mehmet Ali Bolat ile görüştüler.
Gerçekleştirilen ziyarette Yemenli Öğrenciler Derneği olarak Türkiye'de eğitim gören Yemenli öğrencilerin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundular.
Ziyaretlerinin sonunda Türkiye Hükumetine ve Türk halkına karşı yayınladıkları teşekkür mektubunu takdim eden öğrencilere bizler de şükranlarımızla mukabele ediyoruz.
 
YEMEN'DEN TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR YAZISI
 
Biz Türkiye’de eğitim gören Yemenli öğrenciler derneğiyiz. Burada okuyan tüm Yemenli öğrencilerin temsilcisiyiz. Yemen halkı adına Türkiye’nin Yemen halkına yardımları için kardeş ülke Türkiye halkına ve Türkiye Hükümetine içten teşekkürlerimizi sunmaktayız.
 
Türkiye, Yemen halkının kalbinde özel bir yere sahip olmuştur. Yemen halkı, Türkiye’yi dünyadaki halkların dostu ve ezilenlerin savunucusu olarak görmektedir. Bizim  Türkiye ile altı yüzyıldan fazla süren ortak bir tarihimiz var. Bu günler, Türkiye yemen halkı ve hükumeti yanında saf tutmasıyla ortak tarihimizin gerçeğini yansıtmaktadır. Türkiye, açlıktan ve hastalıklardan ağlayan halkımızın çağrısını duydu ve onlara gıda ve ilaç gemisini gönderdi.
Başta  Yemen halkı adına olmak üzere Yemen’ e yardım etmek için davet eden ve “umudu ol” kampanyasını başlatan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz. Türkiye Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’a Yemen’in yardımında bulunan derneklere ve Türkiye’nin tüm halkına ayrıca teşekkür ederiz. Türkiye’nin “dost kara günde belli olur “ Türk atasözünün anlamını gerçekleştirdiğine ve Yemen halkının en iyi dostu olduğunu kanıtladığına tanıklık etmekteyiz.
 
Geçen sene 15 Temmuz’da Türkiye halkının iradesinin zaferi bizi çok memnun etti.
Allah’tan Türkiye’yi tüm İslam alemini her türlü kötülük ve sıkıntılardan korumasını diledik.
Gelecekte Güvenlik ve istikrar, Yemen’de ve bölge genelinde sağlanacak. Zor zamanlarda yanımızda duranlara bize yardım edenlere vefakar kalacağız.
 
Yemenli Öğrenciler Derneği
 
03.08.2018
event-news-white

Other News