OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b70d35a690.jpg

"Türkiye'de Uluslararası Öğrencilerin Dünü, Bugünü ve Yarını"

"Türkiye'de Uluslararası Öğrencilerin Dünü, Bugünü ve Yarını"

Genel Başkanımız Mehmet Ali Bolat Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahyat Fakültesi Konferans Salonunda "Türkiye'de Uluslararası Öğrencilerin Dünü, Bugünü ve Yarını" konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Uluslararası öğrenci tanımı ile söyleşisine başlayan UDEF Genel Başkanı Bolat, Dünyada ve Türkiye’ de eğitim gören uluslararası öğrenci sayıları hakkında bilgi verdi.

Bolat söyleşisinde, Osmanlı döneminde uluslararası öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti döneminde uluslararası öğrenciler, Türkiye bursları, öğrenci projeleri, (UDEF) Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu kurumsal tarihi ve Uluslararası öğrencilerin problemleri konularına değindi.

Dünyada 56 bin Türkiye mezunu olduğunu belirten Bolat, Türkiye’deki uluslararası öğrenci sayısının 250 bin kişiye ulaşacağını, çeşitli ülkelerde kurulmuş ve kurulacak olan Türkiye Mezunları dernekleri bulunduğunu ifade ederek, 2023 vizyonu çerçevesinde Eğitim Ajansı kurulması ve bu ajansın bütün uluslararası öğrencilerin çatı kuruluşu haline gelmesi gerektiğini söyledi.

event-news-white

Other News